Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda uz goda pjedestāla Lattelecom Rīgas maratonā

Sagaidot jauno mācību gadu, Izglītības un zinātnes ministrijā tika godinātas 2018. gada Lattelecom Rīgas maratona sportiskākās un aktīvākās skolas. Pateicoties Rīgas domes un Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstam, skriešanas prieku maratonā baudīja 2500 skolēnu no visas Latvijas, sacenšoties “Latvijas Skolu kauss 2018” izcīņā. Atzinības un apbalvojumus saņēma gan labākās skolas no Rīgas un Latvijas, gan skolotāji, kuri uz svētkiem pulcējuši kuplāko un ātrāko skolēnu skaitu.

Tradīcija skolām un skolēniem sacensties savā starpā un piedalīties skriešanas svētkos par pazeminātu dalības maksu tika iedibināta jau 2008. gadā, aicinot Rīgas skolēnus cīnīties par Rīgas Skolu kausu. Kopš 2016. gada ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu kausa izcīņā tika aicināti piedalīties skolēni ne tikai no Rīgas, bet arī no visas Latvijas. Plašajā un vienotajā Latvijas Skolu kausā piedalījās 2500 skolēni no visas Latvijas – 1500 skolēni no Rīgas skolām un 1000 skolēni no citām Latvijas pilsētām.

Šogad skolu kopvērtējumā sevi apliecināja un otro vietu ieguva Siguldas Valsts ģimnāzija, piekāpjoties vien  Rīgas Centra Humanitārā vidusskolai. Savukārt Latvijas skolu konkurencē, kurā ietilpst visas Latvijas skolas izņemot Rīgu, neapšaubāmi ātrākā ir Siguldas Valsts ģimnāzija, aiz sevis atstājot Mārupes vidusskolu un Limbažu BJC kapelu Eži.

 

Informācija: www.lattelecomrigasmaratons.lv