Zinību diena Siguldas Valsts ģimnāzijā

3.septembra rītā Siguldas Valsts ģimnāzijas pagalmā pulcējās skolēni, viņu vecāki un pedagogi, lai Zinību dienā sagaidītu īpašus viesus – Latvijas Valsts prezidentu Raimondu Vējoni ar kundzi Ivetu.

Savā runā prezidents uzsvēra – tā kā Siguldas Valsts ģimnāzija šogad svin savu simtgadi kopā ar Latviju, tas ir dzīvs pierādījums tam, ka valsts pamats ir izglītība.

R.Vējonis nolasīja daļu no ģimnāzijas 9.klases skolnieces Katrīnas Taupmanes esejas, kuru viņa pagājušajā mācību gadā iesūtīja konkursam “Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā”, iegūstot godalgu kā viena no desmit labākajām.

Visus klātesošos svētkos ar uzrunu sveica arī Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics un Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns, atgādinot par trīs īpaši labajām ziņām šajā mācību gadā – ģimnāzijas skolēnu skaitu, kas sasniedzis piecus simtus, apaļo jubileju, ko svinēsim jau šī gada novembrī, kā arī jaunā, mūsdienīgā iestādes korpusa būvniecību, kas aktīvi noris Kronvalda ielā.

Par muzikāliem sveicieniem rūpējās pūtēju orķestris “Sudrabskaņa” Elmāra Rudzīša un Arņa Šmitiņa vadībā, 10.klases skolēni Elizabete Ābola un Everts Krauklis, absolventi Helvijs Kārkliņš un Ketlīna Narkēviča, kā arī divpadsmito klašu skolēni.

Pēc pasākuma skolas pagalmā skolēni kopā ar savām audzinātājām devās uz pirmo mācību stundu šajā rudenī.

Vēlam aizraujošu jauno mācību gadu!