Gada klase dodas ekskursijā pa Kurzemi

11.b  “Gada klases” ekskursija uz Ventspili sākās 20.septembra rītā, kad nedaudz pēc pulksten 8.00 visa klase ieņēma savas vietas autobusā, un tas uzsāka ceļu. Pirmā pietura bija Sabiles leļļu parks, kurā uzkavējāmies pavisam niecīgu brīdi, taču jau neilgi pēc tam sasniedzām mūsu pirmo nozīmīgo galamērķi, proti, Kuldīgu. Kuldīgā apskatījām Ventas rumbu, Kuldīgas ķieģeļu tiltu, kas ir viens no senākajiem ķieģeļu velvju tiltiem Latvijā, kā arī pašu pilsētas centru.

Foto: Laura Brohūzena

Pēc Kuldīgas apmeklējuma mērojām atlikušo brauciena daļu līdz Ventspilij. Pirmais pieturas punkts bija Ventspils piedzīvojumu parks, kurā apmeklējām peintbolu. Spēle izvērtās interesanta un aizraujoša, taču dažiem no klases nepaveicās, jo sāpīgā veidā ieguva paliekošus “suvenīrus” uz pieres vai muguras. Tā kā pēc tik enerģiju atņemošas nodarbes nevienam īsti nebija vairs spēka, vienojāmies, ka paši pēc saviem ieskatiem pastaigāsim pa Ventspils promenādi un tad kopīgi dosimies uz mums paredzētajām naktsmītnēm jūras krastā.

Foto: Laura Brohūzena

Nākamajā rītā atstājām kempingu un devāmies uz Ventspils augstskolu, kurā mūs iepazīstināja ar tās vēsturi, mācību iespējām, un izvadāja nelielā ekskursijā pa augstskolas korpusiem, iepazīstinot ar laboratorijām un zinātniskajām iekārtām, ko izmanto studenti. Tālāk mēs tikām apskatīt jūru, piejūras parku un piejūras brīvdabas muzeju.

Foto: Laura Brohūzena

Atceļā uz Siguldu apmeklējām Talsus, kur mums katram bija dots brīvais laiks, varējām paši izlemt, ko vēlamies redzēt Talsos. Piestājām apskatīties arī Ķemeru tīreli, kuru ļoti raitā solī pa īsāko taku visi kopīgi izstaigājām.

Foto: Laura Brohūzena

Brauciens noslēdzās 21.septembra vakarā, turpat, kur sācies – pie skolas. Kopumā klase bija apmierināta ar šo ekskursiju, lielākoties visi pēc brauciena bija uzlādēti ar pozitīvu enerģiju. Visi kopā pavadījām divas aizraujošas dienas, kas paliks atmiņā ilgi.


Foto: Laura Brohūzena

Informāciju sagatavoja:
11.b klases skolniece Ance Ilva Ruģēna