Rudenīgi košie šaha turnīri Siguldā

Jau septīto gadu pēc kārtas septembra beigās mūsu skolā notika Siguldas atklātais čempionāts ātrajā šahā un Mildas Laubertes 100-gades jubilejai veltīts “blitz” turnīrs. Sacensības jau tradicionāli pulcina lielu dalībnieku skaitu. Šogad Siguldas čempionātā piedalījās 120 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Spānijas, Nīderlandes, Anglijas un Baltkrievijas.

No Siguldas Valsts ģimnāzijas šaha pulciņa turnīrā piedalījās Patriks Ričards Strods (7.d), Krišjānis Gercāns (8.b), Linards Anspoks (8.b), Māris Mārtiņš (11.b), Daniels Dambītis (11.b), Rūdolfs Aleksands Strods (12.a) un Artūrs Hermanis (12.a).

Labākais no jaunajiem siguldiešiem ieguva šaha entuziasta, nu jau aizsaulē aizgājušā skolotāja Ulda Deisona speciālbalvu labākajam novada skolēnam, un šo balvu šogad izcīnīja Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases izglītojamais Rūdolfs Aleksandrs Strods.
Turnīra rezultātus var atrast interneta vietnē.

Izmantojot modernās tehnoloģijas, tika nodrošinātas katras spēļu kārtas labāko 10 šaha partiju translācija interneta šaha portālā. Šaha meistaru partijām varēja sekot un var arī atrast joprojām šeit.
Šaha turnīru laikā tika pieminēta  slavenā Siguldas novadniece Milda Lauberte, kurai šogad 7.oktobrī atzīmēsim 100 gadu jubileju, un kura ir bijusi 13-kārtēja Latvijas šaha čempione un 1937.gadā pasaules čempionātā šahā sievietēm izcīnīja 3.-4.vietu.

Šaha pulciņa dalībnieki spraigās cīņās pavadīja 2 dienas, kuru laikā katrs izspēlēja 11 šaha partijas ar laika kontroli 12 minūtes katram spēlētājam un plus 5 sekundes par katru gājienu. Ikkatrs spēlētājs saprata, ka ir vēl daudz ko mācīties sarežģītajā šaha spēlē, un iegūtā pieredze būs vadmotīvs šaha prasmju uzlabošanas jomā. Pat turnīra uzvarētājs lielmeistars Aleksejs Širovs, kurš pirms divdesmit gadiem bija Pasaules vice čempions šahā, ir atzīts par vienu no izcilākajiem taktiskā stila šahistiem pasaulē un Latvijas izcilā šahista pasaules čempiona Mihaila Tāla labākajiem skolniekiem, bija kritisks par savu partiju kvalitāti. Taču skatītāji varēja pārliecināties, kā Aleksejs spēj “uzburt” šaha kombinācijas un taktiskos uzbrukumus uz šaha galdiņa.

1.kārtas partija bija lieliska paraugstunda, kā uzbrukt, riskēt un uzvarēt!

Informāciju sagatavoja:
Šaha pulciņa skolotāja Sandra Harlinska