Siguldas skolēnu mācību uzņēmumu jaunieši gūst iedvesmu un pieredzi pie madoniešiem

22.novembris ir šī gada pirmā topošo Siguldas izglītības iestāžu mācību uzņēmumu dalībnieku praktisko mācību diena pie pieredzes bagātajiem madoniešiem. LIAA Madonas biznesa inkubatora vadītāja Iveta Vabule prezentēja inkubatora iespējas, bet pamatā Madonas jau vairāk kā 10 gadus veiksmīgu SMU darbības pieredzi, kā arī dalījās ar praktiskiem ieteikumiem, kas būtu jāņem vērā gan skolotājiem, gan skolēniem. Protams, tika prezentēts arī plašais iespēju klāsts darbojoties JAL programmā gan Latvijā, gan ārpus tās. Tika uzklausīta Madonas novada skolu pieredze SMU organizēšanā arī no pašu skolēnu mācību uzņēmumu vadītāju puses. Tika uzklausīti atraktīvi stāsti un humors, kā arī piedzīvotie uztraukumi un prieks par paveikto, vecāku un skolotāju iedrošinājums.

Pēcāk notika arī Madonas pašvaldības uzņēmējdarbības nodaļas speciālistes prezentācija par uzņēmējdarbības atbalstu topošajiem uzņēmējiem un sadarbību ar SMU, kuru Siguldas Valsts ģimnāzijas, Siguldas pilsētas vidusskolas un Mores pamatskolas jaunieši enerģijas pilni uzklausīja un izjautāja.

 Jauniešu atziņas:

  • Konstatējām, ka no maza biznesa var izaugt arī liels un pamatīgs īsts uzņēmums un saņemt finansējumu savas idejas realizācijai.
  • Patika veiksmīgie skolēnu pieredzes stāsti.
  • Sapratām, cik svarīgi ir izkopt savu valodu un prezentēšanas prasmes.
  • Svarīgs ir preces iesaiņojums un tirgotāja vizuālais tēls, produkta identitāte.
  • Mērķauditorijas precīza noteikšana spēlē lielu lomu.
  • Drosme un neatlaidība , uzdrīkstēšanās savu ideju realizēt, paaugstina uzņēmuma vērtību.
  • Svarīga ir kolektīva attieksme un savstarpējās attiecības, nevis nopelt savus kolēģus un graut uzņēmuma garu no iekšienes.
  • “Madonas Karameļu” ražotnē radās iedvesma uz inovācijām. Nav tikai vienveidīgi karodziņi un mārītes, bet vienmēr ir iespēja radīt jaunus oriģinālus dizainus. Sekot līdzi laikam un aktualitātēm dzīvē.

Pasākums realizēts  sadarbībā ar  jauniešu iniciatīvu centru “Mērķis”.
Mums ir sapnis, kurš drīzumā, iespējams, piepildīsies, jauno uzņēmēju klubs, kura ietvaros notiks izglītojošas un iedvesmojošas lekcijas – nodarbības un praktiskas darbnīcas kopā ar vienaudžiem – jaunajiem uzņēmējiem.
Nākamais svarīgais datums ir 15.decembris, kad piedāvāsim savu saražoto produkciju.
Pasākums tiek īstenots Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Erasmus + projekta “Domā Domas Domē II daļa” ietvaros.