9.b klases skolēnu labie darbi

Tuvojas Ziemassvētki, kad cilvēki cits pret citu cenšas būt laipnāki, draudzīgāki, mīļāki un izpalīdzīgāki. Ziemassvētki ir brīnumu radīšanas laiks, kad aizvien vairāk vēlamies kādu iepriecināt.

Šajā pirmssvētku laikā 9.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Daigu Jēkabsoni nolēma iepriecināt un palīdzēt līdzcilvēkiem, iesaistoties dažādās labdarības akcijās un projektos. No 12.novembra līdz 10.decembrim pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” kopā ar “Lipton” aicināja iegādāties jebkuru tēju un ziedot to īpašās ziedojumu kastēs “Mego” veikalos visā Latvijā. Kampaņā “Dāvā tasi siltuma Latvijas ģimenēm” saziedotās tējas tiks pievienotas pārtikas pakām, kas tiks izdalītas ģimenēm ar bērniem, senioriem un personām ar īpašām vajadzībām.

“Lipton” dati liecina, ka gandrīz 85% iedzīvotāju ikdienas uzturā lieto tēju. Karstais dzēriens tiek cienīts visās vecuma grupās– gan bērnu un jauniešu, gan pieaugušo un pensionāru vidū un tējas patēriņš īpaši pieaug, aukstajai sezonai sākoties. Neraugoties uz tējas nozīmi cilvēku ikdienā, tā šobrīd nav iekļauta standarta pārtikas pakās, ko “Paēdušai Latvijai” dala iedzīvotājiem, tāpēc šai akcijai ir īpaša nozīme. Par katru ziedoto “Lipton” tējas paciņu, “Lipton” pievienos vēl vienu paciņu papildus, lai tādējādi nodrošinātu, ka pēc iespējas vairāk pārtikas pakās tiktu pievienota tēja. Kampaņas iniciators ir “Lipton”, galvenais partneris “Paēdušai Latvijai” un “Mego”.

Jau otro gadu pēc kārtas 9.b klases skolēni atsaucas aicinājumam iepriecināt seniorus, rakstot Ziemassvētku apsveikumus.  Skolēni meklēja dzejolīšus, domāja uzmundrinājuma vārdus. Kādu iepriecināt ir patīkami.

Kopumā Latvijā aprūpes centros mīt vairāk, kā 12500 cilvēku.  Iepriekšējā gadā skolēni rakstīja apsveikumus Rehabilitācijas centra “Līgatne” SENIORU MĀJAS senioriem, bet šogad uz sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru “Venta”. SARC “Venta” atrodas 4 km no Kuldīgas pilsētas centra, kurā dzīvo  pensijas vecuma cilvēki un pilngadīgas personas ar invaliditāti. Tā teritorijā atrodas plaša zaļā zona, ar ogu un ābeļu dārzu, mazu dīķi. Blakus centram ir uzbūvēta plaša lapene ar skatu uz ūdens pusi, kas ir pieejama ikvienam. Apsveikuma kartiņas sniedz milzum daudz prieka, pārsteiguma un uzmundrinājuma.

Tāpat skolēni iesaistījās projektā “Ziemassvētku vecīša darbnīca”, kurš šogad notiek jau piekto gadu pēc kārtas.  Labdarības biedrības “No sirds uz sirdi” (NSUS) radītais projekts “Eņģeļa pasts”, kurš jau kļuvis par Vispasaules labdarības projektu, ir guvis milzīgu atsaucību gan Latvijas iedzīvotāju vidū, gan visā plašajā pasaulē. Sadarbībā ar Eņģeļa pastu tiek veidoti to cilvēku un viņu vēlmju saraksti, kuri savu ikdienu pavada sociālās aprūpes centros visā Latvijā. Ir iespēja sarūpēt Ziemassvētku dāvaniņu kādam, kuram tas šobrīd ir visvairāk nepieciešams. Izpētot vēlmju sarakstus, 9.b klases skolēni kopā ar klases audzinātāju izlēma sagādāt dāvaniņu VSAC “Rīga” filiāles “Jugla” iemītniecei, lai radītu svētku sajūtu.

Liels paldies par atbalstu arī 9.b klases vecākiem!

Informāciju sagatavoja:
9.b klases audzinātāja Daiga Jēkabsone