Aicinām apmeklēt Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Siguldā “CITS BAZĀRS” 

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija), sadarbības partneris  Siguldas novada pašvaldība un Siguldas Valsts ģimnāzija aicina uz Skolēnu mācību uzņēmumu reģionālo pasākumu Siguldā “CITS BAZĀRS”, kas norisināsies 2018. gada 15. decembrī  Siguldas pils kompleksā Siguldas pilsētas Ziemas koncertzāles pasākumu ietvaros no plkst. 12:00 līdz 18:00.

Skolēnu mācību uzņēmumu  reģionālajā pasākumā Siguldā “CITS BAZĀRS” piedalīsies 21 jauniešu veidots skolēnu mācību uzņēmums (SMU), kas tika izvēlēts no 65 SMU iesūtītajiem pieteikumiem. Dalībnieki ir no Siguldas Valsts ģimnāzijas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Rīgas Valsts 3. un Āgenskalna Valsts ģimnāzijām, Rīgas Franču liceja, Cēsu un Madonas Valsts ģimnāzijām, kā arī mazie Amatas pamatskolas un Valmieras sākumskolas topošie uzņēmēji. Jaunieši dienas garumā piedāvās savus oriģinālos izstrādājumus – sākot no konditorejas brīnumiem, līdz dažādiem koka izstrādājumiem, rotaslietām un aksesuāriem. Iespēja iegādāties interesantas Ziemassvētku dāvanas.

Skolēnu mācību uzņēmumu  reģionālā pasākuma Siguldā “CITS BAZĀRS”  ietvaros notiks jauno uzņēmumu izvērtēšana un apbalvošana 5 nominācijās – Sociāli atbildīgs uzņēmums, Inovatīva biznesa ideja, Labākais stends, Labākā pārdošanas komanda, Videi draudzīgs produkts. SMU izvērtēšanu veiks pieredzējusi profesionāļu  komanda, kurā būs pārstāvēta Swedbank un Siguldas uzņēmējdarbības nozares eksperti.

“Veidojot savu mācību uzņēmumu, skolēns apgūst ne tikai zināšanas par uzņēmējdarbību un pārdošanu, bet vēl virkni dzīvē nepieciešamu un noderīgu prasmju – prezentēšanas prasmi, spēju strādāt komandā, veiksmīgas saskarsmes un organizēšanas kompetences. Tā ir neatsverama pieredze jaunam cilvēkam jau skolas laikā – saprast un novērtēt, ko reāli nozīmē būt uzņēmējam. Tā pamazām veidojas jauna uzņēmēju paaudze, kas ar saviem uzņēmumiem sekmēs reģionu attīstību nākotnē,” vērtē SMU programmas organizators Latvijā – Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Reģionālo CITS BAZĀRS pasākumu atbalsta Swedbank un Siguldas novada pašvaldība

JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu

Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU) ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu ir jau iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa — tos Latvijā pārstāv tikai JA Latvija, kas ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.2017./2018. mācību gadā JA Latvija ir reģistrējusi 1097 SMU, kas ir labākais rādītājs JA Latvija pastāvēšanas laikā.

Informāciju sagatavoja: Inese Zlaugotne,
Siguldas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece  audzināšanas darbā