Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni iegūst godalgotas vietas matemātikas komandu olimpiādē “Atvērtā kopa”

Sestdienas, 10.novembra rītā, norisinājās komandu olimpiāde “Atvērtā kopa”. Tajā 53 Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēni 8 komandās trīs stundu garumā izaicināja sevi un sadarbojās, lai atrisinātu 15 uzdevumu komplektu.

Apsveicam godalgoto vietu ieguvējus:

7.d klases komandu “Mandarīni” (skolotāja Ārija Viļuma) ar iegūto 3.vietu.
9.b klases komandu “Sneizrivjātīdārņetsklupterp” (skolotāja Daiga Jēkabsone) ar iegūto 3.vietu.
7.b klases komandu “Gudrie ventilatori” (skolotāja Indra Upīte-Dambīte) ar iegūto atzinību.

Tradīciju organizēt komandu matemātikas olimpiādes aizsāka Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolotāja Dace Andžāne 2003. gadā. Šī ideja aizrāva arī vairākus no pirmajiem dalībniekiem – Andi Orbidānu, Edgaru Jākobsonu, Mārtiņu Kāli un Renāru Freidensonu, kuri nākamajā gadā pievienojās organizēšanai un kopš 2004. gada mainīgā sastāvā katru gadu ir organizējuši komandu olimpiādi. Katrā klašu grupā 7.-11.klasei šajā gadā piedalījās vidēji 50 komandas.

Parasti uzdevumi tiek veidoti aizraujoši, piemēram, viens no šī gada uzdevumiem: “Seši astoņkāji izpilda deju. Vispirms nejaušs skaits astoņkāju sadodas rokās ar taustekļiem. Pēc tam tie atkārto sekojošu soli ik pa minūtei: visi astoņkāji, kas bija sadevušies rokās, atlaiž rokas, un visi tie, kas nebija sadevušies rokās, sadodas rokās. Pierādīt, ka kādā brīdī varēs atrast trīs astoņkājus, kuri ir sadevušies rokās katrs ar katru. Katram astoņkājim ir 8 taustekļi, un divi astoņkāji sadodas rokās tikai ar vienu taustekli katrs.”

Papildus informācija. 

Paldies visiem skolēniem par dalību, skolotājiem un olimpiādes organizatoriem par ieguldīto laiku un enerģiju!

Informāciju sagatavoja:
matemātikas skolotāja Laila Zinberga