Aukstā laikā skolēni var neapmeklēt skolu

Šajā un nākamajā nedēļā Latvijā gaidāms auksts laiks, tādēļ Siguldas novada pašvaldības Izglītības pārvalde atgādina, ka atbilstoši Ministru Kabineta noteikumu Nr. 610 “Higiēnas prasības izglītības iestādēm, kas īsteno vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmas” 6.punktam skolēni vecumā līdz 12 gadiem izglītības iestādi var neapmeklēt, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, savukārt skolēni, kuriem ir 13 un vairāk gadu, var palikt mājās, ja gaisa temperatūra ir zemāka par mīnus 25 grādiem pēc Celsija skalas.

Lēmums, vai bērnus laist uz skolu, jāpieņem vecākiem, izvērtējot, cik ilgi bērnam nāksies pavadīt ceļā uz skolu un vai nebūs jāstāv sabiedriskā transporta pieturvietā.

Siguldas novada izglītības iestādes aicina vecākus informēt izglītības iestādi, ja bērns aukstuma dēļ neapmeklēs skolu un norāda, ka mācību process skolās notiks neatkarīgi no laika apstākļiem un skolēnu skaita klasē.