Ģimnāzisti piemin barikāžu laiku

Šogad janvārī aprit 28 gadi kopš 1991. gada barikāžu dienām, kad neatkarības atbalstītāji no 13. līdz 27. janvārim bija gatavi aizstāvēt savu brīvību pret iespējamām militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

28. janvārī Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.b (audzinātāja D.Jēkabsone), 10.a (audzinātāja I.Koļesnikova), 10.c (audzinātāja I.Zlaugotne), 10.d (audzinātāja A.Ūdre) un 11.a klases (audzinātāja I.Romanovska) pulcējās pie ugunskuriem, lai iepazītos un uzzinātu par notikumiem, ko dēvējam par barikāžu laiku Latvijas neatkarības atgūšanas procesā.

Ar skolēniem tikās un savus iespaidus pastāstīja tā laika liecinieki – Juris Ivars Čivčs, skolotāja Daina Bērziņa un skolas darbinieks Inesis Deksnis.

Viņi dalījās atmiņās par tā laika notikumiem, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi, bija gatavi izturēt šo nevardarbīgo pretošanos. Būtībā tā bija masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem.

Runātāji aicināja jauniešus iejusties tā laika situācijā un atbildēt – kādu lēmumu būtu pieņēmuši viņi, kā arī apliecināja, ka arī tagad būtu gatavi doties uz barikādēm vēlreiz.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko zinātņu Metodiskā centra vadītāja A.Ūdre