Aicina pieteikties pasaules čempionātam erudīcijā Latvijas sektorā

Latvijas sektora konkurss ir Starptautiskās erudīcijas asociācijas (International Quizzing Association jeb IQA) organizēta pasaules čempionāta jauniešiem un junioriem sastāvdaļa un lielā mērā atbilst šī čempionāta vadlīnijām, noteikumiem un ieteikumiem, kas publicēti mājaslapā.

Konkursa mērķis ir noskaidrot erudītākos jauniešus Latvijā, popularizēt vispārējas erudīcijas konkursus jauniešu vidū, veicināt Latvijas starptautisko atpazīstamību, kā arī sekmēt starptautisko sadarbību.

Konkursa jautājumus izstrādā IQA ar vienādu saturu visām dalībvalstīm, līdz ar to jautājumu saturs var neiekļaut ar Latviju saistīto tematiku.

Konkursa mērķa auditorija – abu dzimumu jaunieši, kas dzimuši 1995.gada 2.septembrī un jaunāki (aptuveni 14 līdz 22 gadus veci). Dalībnieki, kas dzimuši 1999.gada 2.septembrī un jaunāki, tiek vērtēti atsevišķā junioru kategorijā. Konkursā drīkst piedalīties arī skolēni jaunāki par 14 gadiem.

Konkursa nolikums. 

Pieteikšanās līdz 13.februāra plkst. 23:59 mājaslapā.

Konkursu organizē Latvijas erudītu līga (LEL) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU). Konkursu atbalsta SEB banka un IZM Valsts izglītības satura centrs (VISC).