Audzināšanas stundā stāsta par Ēnu dienā uzzināto

Ēnu diena ir Junior Achievement Latvija karjeras izglītības pasākums, kura mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Latvijā tā notika 13. februārī. 10.d klases izglītojamā Elza Lešinska pieteicās ēnot fitnesa treneri, sporta deju skolotāju Martu Kalēju – Irbi. Par uzzināto viņa pastāstīja saviem klasesbiedriem audzināšanas stundā 18. februārī.

Fitnesa nozare strauji attīstās, jo cilvēku mazkustīgums kļuvis par būtisku problēmu. Daudzās valstīs pat valdības līmenī atzīts, ka fiziskās aktivitātes ir labākās zāles sabiedrības atveseļošanā. Tomēr jāatzīst, ka trenera slodze patiesībā ir liela, jo ēnošana tika pabeigta tikai deviņos vakarā. Elza apmeklēja un klasi iepazīstināja ar interaktīvo fitnesa centru “Squad hour”, kurš drīz tiks atklāts un būs lielākais Baltijā. Tajā ir vairākas zonas, kur trenēties gan sportistiem, gan citiem interesentiem.

Ēnu dienā tika noskaidrotas iespējas apgūt šo profesiju. Par fitnesa treneri var kļūt divos veidos – iegūstot augstāko izglītību sportā vai izejot speciālus treneru kursus (vajadzīga vismaz vidējā izglītība). Treneriem papildus jāiet kursos un  regulāri jāatjauno sertifikāts.

Informāciju sagatavoja:
10 d klases audzinātāja A.Ūdre