Ģimnāzijas skolēni piedalās Ēnu dienā

2019.gada 13. februārī JAL organizētajā “Ēnu dienā” piedalījās 25 Siguldas Valsts ģimnāzijas 10.-12.klašu jaunieši. Jauniešu izvēlētās iestādes un profesijas bija:

RISEBA – Biznesa departamenta vadītāja L.Rutka, Rīgas policijas pārvalde, LNT birojs “All Media Baltics” – ražotā satura veidošanas projektu vadītāja, fizioterapijas nodaļa, PVD Rīgas pilsētas pārvalde – pārtikas tehnologs, LMT – digitālā mārketinga projekta vadītājs, projektu vadītājs , DDB – mārketinga vadītājs, Latvijas kultūras koledža – deju programmu vadītājs, Veselības centrs 4 – gastroenterologs, Rīgas Austrumu klīnika – ergoterapeits, reklāmas aģentūra McCan – projektu vadītājs, Air Baltic – pilots, SIA Baltic International Bank – iestādes vadītājs, SIA “Kebbe IT Latvia” – sabiedrisko attiecību speciāliste, Circle K – finanšu kontrolieris, Latvijas zvērinātu advokātu kolēģija “Cobalt” – jurists, Latvijas gaisa satiksme – dispečers, Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centrs – sociālais darbinieks, Latvijas Dzelzceļš – loģistikas speciālists, SIA “Ice Garden” – pārtikas nodaļas vadītājs, Rīgas Administratīvā apgabaltiesa – tiesnesis.

10.c klases izglītojamā Anna Grigorjeva: “Šī gada 13. februārī man bija iespēja piedalīties ēnu dienā, ēnojot psiholoģi un Biznesa departamenta vadītāju Lūciju Rutku biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA. Dienas laikā tika iepazīta augstskola, tās vēsture un izglītības iespējas. Bija iespēja piedalīties mācību stundā un veikt praktiskus uzdevumus, kā arī bija ekskluzīva iespēja piedalīties Zinātniskās padomes sēdē. Dienas beigās varēja aprunāties ar Lūciju Rutku par man interesējošiem jautājumiem psiholoģijas sfērā. Šī diena noteikti bija noderīga, jo pārliecinājos par savām nākotnes studijām un profesijas izvēli. Dienas beigās jutos ļoti iedvesmota un priecīga.”

11.c. klases izglītojamā Annija Daniela Rogule: “13. februārī Latvijas zvērinātu advokātu birojs “Cobalt” deva iespēju 17 ēnotājiem iepazīties ar uzņēmuma ikdienu. Viss sākās ar lekciju par to, kas ir šis uzņēmums, kā tas radies un ko tur dara. Bija vienreizēja iespēja uzklausīt gan juristu palīgu stāstus, gan pašus juristus un advokātus. Viņi pastāstīja par to, kas visvairāk ir nepieciešams profesijai, tas ir, labas valodu zināšanas, tādā līmenī, lai paši var tulkot dokumentus. Tikām iepazīstināti ar izglītības iespējām šajā nozarē gan Latvijā, gan ārzemēs. Liels akcents tika pievērsts studiju virzienam Latvijas Universitātē vai Rīgas Juridiskajā augstskolā. Mums bija iespēja uzdot jautājumus, kā arī doties uz lekciju LU par mantojuma tiesībām, lai varētu labāk izprast studiju procesu.”

10.c klases izglītojamā Beāte Keistere: “Manuprāt, šī  bija vērtīga pieredze, jo sapratu, vai nākotni vēlos saistīt ar sevis izvēlēto profesiju. Diena LNT bija ļoti aizraujoša. Mums bija iespēja apskatīt gan pašu All Media Baltics vietu, gan telpas, kur filmē jauno latviešu seriālu “Viss pa jaunam”, kā arī izmēģināt ziņu dienesta darbinieka  lomu. Tiešām iesaku visiem nākamajā gadā izmantot Ēnu dienas iespējas.”

Informāciju sagatavoja:
direktora vietniece audzināšanas darbā Inese Zlaugotne