Izrādes veidošanai meklē stāstus, kas savieno pagātni un šodienu

Pirms 100 gadiem Latvijas valsts pastāvēšana tika izcīnīta Neatkarības kara laikā. Nozīmīgākās kaujas notika Vidzemē un tajās piedalījās jaunieši no Valkas līdz pat Cēsīm.

2019. gada 22. jūnijā svinēsim Cēsu kauju simtgadi. Tai par godu režisore Anta Priedīte radīs izrādi ar Vidzemes jauniešu līdzdalību.

Izrādes tapšanā aicinām piedalīties arī Tevi! Mūs interesē:

  1. Tavas dzimtas vēstures stāsti, kas saistīti ar dzīvi un cīņām Vidzemē 1919. gadā.
  2. Tavas domas par sevi te un tagad – kā vārdā Tu būtu gatavs/a ziedot personisko drošību, aizstāvot sev svarīgo? Ko Tu savā dzīvē aizstāvētu ar ieročiem, un kas ir Tavs spēcīgākais ierocis?

Pasaules vēsturē ir daudz piemēru tam, kā kādu dienu bariņš cilvēku nolemj aizskart bariņu citu cilvēku. Sākumā vārdiski. Sākumā varbūt pat tikai vienu. Tikai tepat, pagalmā.

Tad viņi nolemj tos otrus drusku pagrūstīt. Tad jau lielākā kompānijā izkauties ar pretiniekiem. Iesist no muguras. Iespert gulošam. Parādīt, kurš te būs galvenais. Vēlāk organizēti – ar ieročiem, likumiem, un paņems visu – māju, valsti, brīvību, pašcieņu, nākotni.

Kāds šajos notikumos iejauksies uzreiz, pirmajā reizē, pagalmā, gaitenī, uz ielas. Kāds izmisīgi cīnīsies pretī iedzīts stūrī. Kāds apvienosies organizēti – ar ieročiem un likumiem. Kāds paliks malā, klusēs, saglabāsies, lai pastāstītu bērniem un pasaulei. Katrs darīs savu, katram savs stāsts.

Kāds ir Tavas dzimtas un Tavs stāsts pirms simts gadiem un tagad?

Lūdzu izpēti un pēc iespējās detalizētāk apraksti notikumus, kuros piedalījušies Tavas dzimtas pārstāvji Neatkarības kara un Cēsu cīņu laikā. Uzraksti, vai un kāpēc arī Tu šodien cīnītos par Latvijas valsti. Vai varbūt Tu jau to dari?

Gaidām no Tevis brīvā formā veidotu rakstisku darbu uz A4 lapas līdz 29. martam uz e-pastu cesujauniesudome@gmail.com.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada jauniešu Dome