8.klašu skolēni apmeklē pēdējo Latvijas simtgades filmu

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.klašu skolēni ar savām audzinātājām 21. martā apmeklēja kino “Lora”, lai noskatītos pēdējo simtgades filmu “1906”.

Filma “1906” ir noslēdzošais darbs programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Tā vēsta par trauksmaino 1906. gadu, kad pēc 1905. gada revolūcijas soda ekspedīcijas un slepenpolicija ir gandrīz apturējušas sociāldemokrātu kaujinieku darbību, taču viena grupa tās līdera Oratora vadībā spītīgi turpina savu cīņu. 1906. gada novembris Rīgā vēl ilgi paliek atmiņā kā asiņaina terora un neprātīgas uzdzīves mēnesis.

Filmas apmeklējuma mērķis ir nodrošināt skolēnam iespēju izzināt un klātienē redzēt Latvijas vēstures liecības, iepazīt Latvijas vēstures notikumus 1905. – 1906.gadā, radīt valsts piederības sajūtu, attieksmi pret  notikumiem šajā laikā, izprast notikumu izpausmes, kā arī izprast Latvijas  vērtību  daudzveidību un kino mākslas iespējas. Redzētais var tikt izmantots vēstures stundās, apgūstot tēmu par šiem notikumiem Latvijā.

Skolēni pēc filmas noskatīšanās atzinīgi novērtēja redzēto un atzina, ka tā deva ieskatu vēstures notikumos šajā laikā, kā arī veidojās priekšstats un attieksme pret daudzveidīgo un pretrunīgo Latvijas vēstures notikumu atspoguļojumu.