Ģimnāzisti tiekas ar Saeimas deputātiem

Kā visā Latvijā, arī Siguldas Valsts ģimnāzijā notiek izglītojošas aktivitātes, kas saistītas ar gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām šī gada 25. maijā. Ģimnāzijas skolēniem 1. martā tika radīta unikāla iespēja tikties ar Latvijas Republikas 13. Saeimas deputātiem – Vitu Andu Tēraudu un Mārtiņu Šteinu, kuri pārstāv partiju „Attīstībai/Par!” Pasākumu vadīja skolas absolvents Roberts Osis, kurš šobrīd strādā LR Saeimā, kā deputātu palīgs.

Skolēni tika iepazīstināti ar Eiropas Savienības darbības principiem, vairāk akcentējot tieši Eiropas Parlamenta nozīmi un Latvijas deputātu devumu iepriekšējā sasaukumā. Kā uzsvēra V.A.Tērauda, tad Eiropas Parlaments ir viena no galvenajām ES likumdošanas institūcijām un tā ir vienīgā tieši vēlētā ES iestāde.

Par jauniešu iespējām piedalīties politiskajos procesos runāja M.Šteins, kurš pats ir darbojies Jauniešu Saeimā Latvijā. Skolēni tika aicināti pieteikt savas idejas un kandidēt uz 9.Jauniešu Saeimu. Savukārt skolēniem bija iespēja uzdot jautājumus, piedalīties diskusijā. Aktīvākie saņēma nelielas dāvaniņas. Pasākumā piedalījās 9.b, 10.d, 12.a, 12.b un 12.d klašu izglītojamie.

Informāciju sagatavoja:
Sabiedrisko zinātņu metodiskā centra vadītāja A.Ūdre