Šaha kaislības Siguldas Valsts ģimnāzijā

Jau ceturto reizi Siguldas Valsts ģimnāzijas šaha pulciņš un Siguldas šaha klubs 15. martā uzņēma ciemiņus no dažādām Latvijas pusēm. Lai piedalītos ģimnāzijas 4. atklātajā ātrā šaha čempionātā, kuplā skaitā bija ieradušies gan Siguldas novada jaunie šahisti, gan dalībnieki no Limbažiem, Cēsīm, Kuldīgas, Ventspils, Dobeles, Rīgas, Dundagas, Olaines un Inčukalna.  Tā kā turnīrs ir iekarojis popularitāti Latvijas jauniešu šaha kalendārā, organizētāji bija spiesti ierobežot dalībnieku skaitu no citām pašvaldībām, lai dotu iespēju piedalīties vairāk dalībniekiem no Siguldas novada.

Ar iegūtiem 5 punktiem 7 šaha partijās  SVĢ  7.d klases skolēns Patriks Ričards Strods izcīnīja  10. vietu un Siguldas Valsts ģimnāzijas labākā šahista nosaukumu. Diemžēl 12. klašu noslēguma pārbaudījumu dēļ turnīrā nevarēja piedalīties Rūdolfs Aleksandrs Strods un Artūrs Hermanis.

Konkurence par godalgotajām vietām bija ļoti spraiga, un, runājot šaha terminoloģijā,  rezultātu var apzīmēt kā “Dāmas gambītu”. Čempiones titulu un uzvarētājas kausu ar 7 punktiem no 7 iespējamiem, nezaudējot nevienā partijā, ieguva Olaines 1. vidusskolas 6. klases izglītojamā Elizabete Kokina. Pateicoties visaugstākajam sākuma FIDE šaha reitingam, Elizabete uzsāka cīņas pie sacensību 1. galdiņa un neatdeva līderes pozīcijas visā turnīra gaitā.

Otro vietu ar labu rezultātu un iegūtiem 6 punktiem ieņēma Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas skolēns Roberts Špiguns un trešo vietu ar 5,5 punktiem – Raitis Dāvis Vēvers  no Rīgas Igauņu pamatskolas.

Iegūstot 4,5 punktus, vienam no labākajiem SVĢ šahistiem Danielam Dambītim bija jāsamierinās ar 15.vietu. Jāatzīmē, ka ģimnāzijas čempionāts ir sagatavošanās solis startam Latvijas Skolu šaha olimpiādes Vidzemes reģiona sacensībām, kurās dalības tiesības 10.-12. klašu grupā ir izcīnījuši Rūdolfs A. Strods, Daniels Dambītis un Pēteris Kazainis, un 7.- 9. klašu grupā – Patriks R. Strods, Kārlis Veide un Krišjānis Gercāns. Olimpiāde norisināsies šī gada 5. aprīlī  Valmieras Valsts ģimnāzijā.

Siguldas Valsts ģimnāzija ir kļuvusi par Siguldas novada jauniešu šaha dzīves centru, un esam priecīgi, ka gadu no gada ģimnāzijas šaha pulciņā iekļaujas šahisti no Laurenču un Siguldas 1. pamatskolas. Līdztekus ar ģimnāzijas šahistiem turnīrā piedalījās vēl 10 jaunie mūsu novada šahisti no Laurenču pamatskolas, Siguldas 1. pamatskolas un Mores pamatskolas.

Turnīra rezultāti ir skatāmi šeit. 

Informāciju sagatavoja:
šaha skolotāja Sandra  Harlinska