Siguldas Valsts ģimnāzija triumfē Ziemas olimpiskajā festivālā

Sestdien, 2.martā, Ērgļos ar vērienu noslēdzās Latvijas skolu Ziemas olimpiskais festivāls, kas pulcēja 1262 skolēnus no 139 skolām. Latvijas skolu jauniešu cīnījās par godalgām 14 sporta veidos un lielajā skolu stafetē, medaļu kopvērtējumā šogad triumfējot Siguldas Valsts ģimnāzijai, no kuras kopā piedalījās 43 skolēni.

Pirmajā festivāla dienā Ērgļos tika sadalīti medaļu komplekti 11 disciplīnās. Savukārt sacensību otrajā dienā skolēni sacentās 3×3 hokejā, kērlingā, distanču slēpošanas krosā un lielajā skolu stafetē. Tāpat notika disku golfs, kas, tāpat kā sniega volejbols, festivāla programmā bija iekļauts kā paraugdemonstrējumu sporta veidi, bet netika skaitīts skolu kopvērtējumā.

Siguldas Valsts ģimnāzijas medaļu ieguvēji:

Distanču slēpošana
Kristīne Brunere – zelta un sudraba medaļas.
Sandijs Suhānovs – sudraba un bronzas medaļas.
Viesturs Veits –  sudraba medaļa.

Snovbords
Matīss Zvaigzne – zelta medaļa.
Venija Amanta Ozola – zelta medaļa.

Kalnu slēpošana
Rēzija Krastiņa – zelta medaļa.
Luīze Brauere – bronzas medaļa.
Raimonds Rotbergs – bronzas medaļa.

Kamaniņu braukšana – zelta medaļa.
Komandā startēja Pauls Daugulis, Maikls Māris Mitrevics, Renārs Hans, Oto Laiva, Renārs Knēža, Reinis Burtnieks, Daniels Strods.

Skolu lielā stafete – zelta medaļa.
Komandā startēja Pauls Daugulis, Maikls Māris Mitrevics, Renārs Hans, Oto Laiva, Reinis Burtnieks, Jēkabs Vītols, Annija Šmaliņa, Nils Ciglis, Edvards Petrovskis, Niks Iesalnieks, Markuss Renārs Everss, Jānis Rams.

Apkopojot sacensību rezultātus, skolu kopvērtējumā ar sešām zelta, trim sudraba un trim bronzas medaļām Siguldas Valsts ģimnāzija svinēja uzvaru, aiz sevis atstājot Jelgavas 4. vidusskolu un 2018. gada Ziemas festivāla čempioni Madonas Valsts ģimnāziju.

Kopā medaļas ieguva 77 skolas. Populārākās no sporta disciplīnām bija distanču un kalnu slēpošana, piesakoties 320 un 208 skolēniem, kā arī ragaviņu sports ar 268 pieteiktajiem dalībniekiem.

Liels paldies visiem komandas dalībniekiem par cīņas sparu, vecākiem par atbalstu gan klātienē, gan mājās, treneriem, kas gatavoja skolēnus startiem sacensībās, un arī Siguldas novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu un skaistajām cepurītēm, kas ļāva izcelties uz citu sportistu fona! Un vislielākais paldies Karīnai Putniņai par atbalstu un organizatorisko jautājumu risināšanu!

Informāciju sagatavoja:
Sporta skolotājas Anda Vīksna un Ineta Lapacinska