Ģimnāzijā norisinās pasākums “Redzi. Vari. Dari.” 6.klašu skolēniem

24.aprīlī vairāk kā 50 Siguldas novada 6.klašu skolēni piedalījās izzinošā pasākumā “Redzi. Vari. Dari” Siguldas Valsts ģimnāzijā. Pasākuma mērķis bija radīt iespēju skolēniem iepazīt ģimnāzijas vidi, saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem un piedalīties izzinošās darbnīcās.

Pasākuma laikā skolēni piedalījās sadarbību veicinošas iepazīšanās aktivitātes, darbojoties komandās, radošās, aktīvās un atraktīvās izzinošas darbnīcas klašu telpās, kā arī guva atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

Darbnīcā “Esi zinošs! Esi erudīts!” bija  iespēja piedzīvot komandas spēku, atpazīstot, kas ir redzams attēlu rēbusos, par kuru tapšanu īpaši padomāja skolotāja I.Koļesnikova.

“Dzeja un govs aste” tika  radīta dzeja ar  paša Dadas un skolotājas I.Celmiņas palīdzību.

“Raķešu darbnīcā” skolēni būvēja raķetes un pārbaudīja, kuram tālāk lidos ar skolotāju J.Bukina un S.Lapiņas atbalstu. Jo sirsnīgāk lec, jo labāk!

Tehnoloģiju un Robotikas darbnīcā risinājās praktiskas nodarbes, domājot “ārpus rāmjiem” radot un testējot skolotāju V.Lužas un G.Kanberga profesionālā uzraudzībā.

Darbnīcā “Izglāb kazu un kāpostgalvu” īpaši izaicinājumi tika piedāvāti matemātikas cienītājiem ar skolotājas D. Jēkabsones atbalstu.

Pasākuma noslēgumā skolēniem tika sniegtas atbildes uz viņus interesējošajiem jautājumiem par mācībām un ikdienu Siguldas Valsts ģimnāzijā.

Ne tikai skolotāji un tehniskie darbinieki, bet arī 7.klašu un citu vecāko klašu jaunieši iesaistījās pasākuma un darbnīcu organizēšanā un vadīšanā. Īpaša atzinība jaunajiem pasākuma atklāšanas daļas vadītājiem Elzai, Dagmārai un Bruno un  7.a klases meitenēm  par viesu sagaidīšanu.

Atziņas pēc pasākuma:  ļoti patika sākuma iepazīšanās aktivitātes, kā arī kompānija, darbnīcas un iespēja saņemt atbildes uz saviem jautājumiem. Skolēni izteicās, ka jau nevar sagaidīt kad mācīsies Siguldas Valsts ģimnāzijā.

Informāciju sagatavoja:
Pasākuma Radošā komanda