Ģimnāzijai panākumi Vidzemes reģiona Skolu šaha olimpiādē

Šogad Vidzemes reģiona Skolu šaha Olimpiāde norisinājās mājīgajās Valmieras Valsts ģimnāzijas telpās. Īpašs paldies Siguldas Sporta skolas direktora vietniecei Karīnai Putniņai par atbalstu transporta organizēšanā, lai Siguldas Valsts ģimnāzijas, Siguldas 1. pamatskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas un Laurenču pamatskolas jaunie šahisti varētu piedalīties šajos šaha svētkos.

Siguldas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēns Rūdolfs Aleksandrs Strods olimpiādē izcīnīja 2.vietu, iegūstot 5,5 punktus no 7 iespējamiem. Tikai nedaudz sliktāki papildu kritēriji liedza Rūdolfam ieņemt augstāko 1. vietu 10.-12.klašu grupā. Šaha pulciņa dalībnieki 11. klašu skolēni Pēteris Kazainis un Daniels Dambītis ieguva attiecīgi 2,5 un 2 punktus. Pēterim vienīgajam izdevās uzvarēt Vidzemes čempionu Dāvidu Lukaševiču no Olaines, bet mazliet pievīla veiksme citās šaha partijās, kas liedza sasniegt labāku rezultātu.

Turnīra tabula 10. – 12. klašu grupā.

Siguldas Valsts ģimnāzija bija pārstāvēta arī 5.-9. klašu grupā, kurā 16 dalībnieku konkurencē vislabāko rezultātu no SVĢ šahistiem uzrādīja 8. klases skolēns Krišjānis Gercāns, izcīnot 3 punktus no 7. Šī gada šaha pulciņa pirmgadniekiem 7.klases skolēniem Kārlim Veidem un Artemijam Terlanovam sacensības deva vērtīgu pieredzi, kura lieti noderēs nākamajos turnīros.

Turnīra tabula 5. – 9. klašu grupā.

Latvijas šaha olimpiāde ir nokļuvusi arī Eiropas šaha federācijas redzes lokā, un katrai skolai, kura piedalījās olimpiādē, tika izsniegts sertifikāts par iesaistīšanos šaha kustībā Eiropā. Arī šīs sacensības noritēja Pasaules šaha federācijas (FIDE) lozunga “GENS UNA SUMUS” garā, kas latviski skan: “Esam viena saime”.

Informāciju sagatavoja:
šaha skolotāja Sandra Harlinska