Siguldas Valsts ģimnāzijas skolēnu sasniegumi starptautiskajā matemātikas konkursā “Ķengurs”

Vairākus gadus Latvijas skolu skolēniem ir iespēja piedalīties starptautiskajā matemātikas konkursā „Ķengurs”.
“Ķengurs” – tas ir masveida starptautiskais matemātikas konkurss ar devīzi “Matemātika visiem”. Konkursa dzimtene ir Austrālija, tā īstenošanas ideja pieder slavenajam Austrālijas matemātikas profesoram Pīteram Holloranam, kurš 80. gadu sākumā organizēja spēli – konkursu Austrālijas skolēniem. Austrālijā šis nacionālā mēroga matemātikas konkurss guva milzīgus panākumus.
1991.gadā divi franču matemātiķi nolēma rīkot šo spēli Francijā, nosaucot to „Ķengurs” par godu saviem Austrālijas draugiem. Konkursā “Ķengurs” tiek piedāvāti dažādi, interesanti, nestandarta tipa uzdevumi. Lai tos atrisinātu nepieciešamas gan matemātiskās zināšanas, gan loģiskā domāšana, gan matemātiskā intuīcija.
Šogad nacionālajā konkursā piedalījās 16500 skolēni no dažādām Latvijas skolām. No Siguldas Valsts ģimnāzijas konkursā “Ķengurs” piedalījās 173 skolēni: 7.klasē – 27 skolēni, 8.klasē – 30 skolēni, 9.klasē – 33 skolēni, 10.klasē – 40 skolēni, 11.klasē – 43 skolēni.

Vislielākais izaicinājums bija 7.klašu un 9.klašu skolēniem, jo 7.klašu skolēni risināja tādus pašus uzdevumus kā 8.klase, bet 9.klašu skolēni risināja tādus pašus uzdevumus kā 10.klase.
Interesanta situācija izveidojās 8.klasē, jo valstī 6 skolēni no dažādām Latvijas skolām ieguva vienādu punktu skaitu, tādējādi nodrošinot sev 1. vietu.
Katrs skolēns, kurš piedalījās konkursā, saņēma sertifikātu, kurā redzama vieta savā klašu grupā skolā un vieta valstī. Īpašs prieks un gandarījums, ka arī šogad vairāki ģimnāzisti ir iekļuvuši starp divdesmit labākajiem valsts mērogā (TOP 20), tādējādi saņemot īpašu diplomu “Labākajiem no labākajiem”.

7.klašu grupā 1.vietu skolā un 15.vietu valstī ieguva 7.d klases skolēns Ričards Patriks Strods.
8.klašu grupā 1.vietu skolā un 1.vietu valstī ieguva 8.b klases skolniece Annija Patrīcija Paugule.
9.klašu grupā 1.vietu skolā un 2.vietu valstī ieguva 9.b klases skolniece Aija Egija Arnicāne.
9.klašu grupā 2.vietu skolā un 10.vietu valstī ieguva 9.b klases skolēns Otomārs Gulbis.
10.klašu grupā 1.vietu skolā un 23.vietu valstī ieguva 10.b klases skolniece Estere Vīksne.
11.klašu grupā 1.vietu skolā un 84.vietu Latvijā ieguva 11.b klases skolniece Laura Brohūzena un 11.a klases skolniece Anta Ziediņa.

Informāciju sagatavoja:
matemātikas skolotāja Daiga Jēkabsone