9.klašu skolēni apbalvoti konkursa “Vēsture ap mums” noslēguma pasākumā

25.maijā Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē notika skolēnu radoši pētniecisko darbu  konkursa “Vēsture ap mums” svinīgs noslēgums. “Vēsture ap mums” ir starptautisks skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkurss, kuru Latvijā rīko Vēstures skolotāju biedrība sadarbībā ar starptautisko Eustory tīklu (Eustory – History Network of Young Europeans). Konkursa iniciators Eiropas mērogā ir Kerbera fonds (Körber Stiftung) Vācijā. Ar Kerbera fonda atbalstu ir nodibināts Eustory – organizāciju tīkls, kas šobrīd aptver 24 Eiropas valstis. Konkursa patrons Latvijā ir Valsts prezidents.
Konkursa mērķis ir veicināt Latvijas vēstures izzināšanu, jauniešiem apzinot un analizējot vēstures avotus, un izstrādājot avotu pētījumā balstītu patstāvīgu darbu.
Šī gada konkursa tēma bija „Es nēsāju Latviju kabatā kā mīklu, ko nevar atminēt”, un konkursā piedalījās arī Siguldas Valsts ģimnāzijas 9.b un 9.c klases skolēni, kurus konsultēja 9.b klases audzinātāja Daiga Jēkabsone un 9.c klases audzinātāja Inta Kursīte. Informāciju pētījumam skolēni meklēja dažādos vēstures avotos – dokumentos, vēstulēs, atmiņās, fotogrāfijās, sadzīves priekšmetos, ģimenes relikvijās, kā arī vēstures literatūrā. Skolēnu darbus vērtēja dažādu jomu speciālisti.
Konkursa noslēgumā piedalījās konkursa patrons – Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš apbalvoja konkursa uzvarētājus.

Atzinības rakstus un balvas no Rīgas Latviešu biedrības attīstības fonda, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un Latvijas Nacionālā arhīva saņēma vienpadsmit 9.b klases skolēni un četri 9.c klases skolēni: Sintija Brigzne un Diāna Aleksejeva (“Latviešu dzīves apstākļi Sibīrijas izsūtījumā”), Eimija Mihelsone un Paula Daniela Priedulēna (“1991.gada barikādes tuvinieku un siguldiešu atmiņās”), Matīss Ceriņš (“Lāčplēša ordeņa kavalieri”), Aija Egija Arnicāne un Stefānija Siksne (“Baltijas ceļš tautas atmiņās”), Katrīna Paula Knoka (“Liepupes vidusskola manas omes atmiņās”), Paula Lucāne (“Manas ģimenes līgo svētku svinēšana dažādos laika periodos”), Anete Ieva Daugule un Laura Kristīne Bērziņa (“Siguldas novadniece Felicita Ertnere”), Ivonna Krūmiņa un Keita Sutīrina (“Intas Ragaines dzīve izsūtījumā”), Marta Dinka (“Skolas laiks manu vecāku un vecvecāku atmiņās”), Annija Būda (“Mērijas Grīnbergas dzīve un nozīme Latvijas vēsturē”).

Informāciju sagatavoja:
9.b klases audzinātāja Daiga Jēkabsone
un 9.c klases audzinātāja Inta Kursīte