Ar lekciju Siguldas Valsts ģimnāzijā uzstājas Ansis Jurģis Stabingis

Piektdien, 10.maijā, Siguldas Valsts ģimnāzijā ar lekciju par laimes praktizēšanu viesojās Ansis Jurģis Stabingis, kurš ilgus gadus strādājis kā psihoterapeits, pēc izglītības — psihologs. Pateicoties pasniedzēja darba pieredzei SFU (Vīnē), RPIVA, RSU (Rīgā), organizācijām vada kursus un mācības par personāla vadības un biznesa psiholoģijas tēmām apzinātības jomā (attieksme, stresa pārvaldība, laime kā prasme, mentālā higiēna, apzinātība attiecībās).

Pēdējo 20 gadu laikā arī akadēmiskās psihologu, neirozinātnieku un citu pētnieku aprindas ir nopietni pievērsušās laimes pētījumiem. Secinājumi ir interesanti. Pētījumu ir ļoti daudz — un vairāki zinātnieki, balstoties uz saviem pētījumiem, apgalvo, ka laime ir prasme, kuru var iemācīties, apgūt, attīstīt.

Mums šķiet, ka laimi var iegūt caur sasniegumiem, attiecībām, veselību, bet patiesībā ir otrādi (un pētījumi to apliecina) – tieši laimīgi cilvēki ir produktīvāki, tiem ir labākas attiecības un veselība. Mums bieži vien mācīts, ka laime ir Laimas dāvana, tā ir atkarīga no veiksmes vai arī ir smaga un ilga darba rezultāts, bet arī tā nav tiesa: laimes atslēga slēpjas mūsu domāšanā, pasaules uzskatā, attieksmē, kas ir iemācīti. Laime ir prasme.

Paldies 12.a klases skolēnam Markusam Kozlinskim par lekcijas organizēšanu!