Ģimnāzijas jauniešiem panākumi biznesa ideju konkursā „Radi Siguldai”

22. maijā norisinājās ideju konkursa „Radi Siguldai” noslēdzošā atlases kārta – jauniešu biznesa ideju prezentācijas. Savas idejas konkursa komisijai prezentēja pieci drosmīgie un aizrautīgie siguldieši. Jauniešu idejas ir saistītas ar tehnoloģijām, bērnu izglītību un jauniešu nodarbinātību, atrakciju pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī ūdens piegādes un vides piesārņojuma problēmas risinājumu.

Jaunieši idejas prezentēja atraktīvi un ar aizrautību. Īpašu prezentācijai bija sagatavojies konkursa jaunākais dalībnieks, Siguldas Valsts ģimnāzijas 8.b klases skolēns Gustavs Ameriks, kurš komisijai prezentēja jau gatavu produkta prototipu un demonstrēja tā pielietojumu.

Konkursā 2. vietu un iespēju piedalīties uzņēmējdarbības un līderības nometnē „Junior Achievement Unlocked” ieguva 11.b klases skolēns Oto Laiva, savukārt dāvanu karti 120 eiro vērtībā no „Sigulda Adventures” saņēma 3. vietas ieguvēja , 10.b klases izglītojamā Estere Vīksne.

Pieteikumus vērtēja SIA „Barakuda M” valdes locekle Dagnija Nuķe, jauniešu iniciatīvu centra „Mērķis” vadītāja Katrīna Leitāne, biznesa konsultants Kaspars Rumba, SIA „Green Villa” valdes loceklis Andris Strapcāns un Uzņēmējdarbības atbalsta punkta vadītāja Ina Stupele.

Jau ziņots, ka konkurss „Radi Siguldai” norisinājās otro reizi un šogad konkursam tika pieteiktas septiņas biznesa idejas. Konkursa komisija vērtēja biznesa idejas dzīvotspēju, aktualitāti, inovāciju un tirgus pieprasījumu.

Informācija: www.sigulda.lv