7.a klase piedalās starptautiskajā Etwinning projektā „Reflect yourself in Drama”

 
Projekta logo. Autore L.Līdemane

Siguldas Valsts ģimnāzijas 7.a valodu klase 2018./2019.mācību gada 2.semestrī realizēja starptautisku Etwinning projektu „Reflect yourself in Drama” sadarbībā ar Latvijas, Turcijas, Maķedonijas, Polijas, Rumānijas skolām ar mērķi, izmantojot drāmas elementus, labāk iepazīt sevi, attīstīt saskarsmes prasmes, radošumu un pārliecību, kā arī uzlabot angļu valodas zināšanas, tās pielietojot reālajā dzīvē. Projekts veltīts starptautiskajai Teātra dienai 27.martam.

Projektu nedēļas ietvaros kopā ar audzinātāju Solvitu Lapiņu, visi skolēni veidoja angļu valodā savus profilus Twinspace projekta darba vidē, zīmēja projekta logo un maskas, kā arī veidoja prezentācijas par Latviju, skolu un klasi.

Skolēni veidotajās maskās

Lai vairāk iepazītos ar drāmas elementiem un teātra mākslu, projekta laikā 7.a klases skolēni apmeklēja Siguldas skolēnu teātra studiju, kuru vada Ārija Liepiņa Stūrniece. Kopīgā nodarbībā ar studijas dalībniekiem, iepazinās ar dažādām drāmas spēlēm, kuras palīdz ne tikai sagatavoties teātra izrādei, bet arī attīsta radošumu, ķermeņa koordināciju, reakcijas ātrumu, fantāziju utt.

Aktīvākās meitenes kopā ar teātra studijas dalībniekiem

Drāmas elementi tiek izmantoti arī kinofilmu veidošanā. Karjeras izglītības un šī projekta ietvaros pie skolēniem ciemojās vizuālā tēla stiliste Kristīne Kajaka, kura ir arī palīdzējusi veidot grimu aktieriem  tādās filmās kā 1906(Latvija), Amre(ASV), Beatus(ASV), Heirsof the night(seriāls Horvātija/Norvēģija) un citās. Kristīne pastāstīja kur un kā apgūt profesijas, kas saistītas ar grima veidošanu un kā atšķiras kino, teātra un ikdienas grims. Meitenēm viņa novēlēja, lai viņu izvēlētā profesija būtu saistīta ar hobiju un sniegtu gandarījumu. Kristīne parādīja savus interesantākos darbus grima mākslā, kā arī tika noorganizētas mazās pārvērtības – meitenes apguva kā pareizi uzklāt dienas grimu.

K.Kajakas meistarklase grima mākslā

Par godu starptautiskajai teātra dienai, projekta laikā visu valstu iesaistītās skolas spēlēja un filmēja mazus fragmentus no teātra mākslas, kurus iesniedza savstarpējai izvērtēšanai.  Ģimnāzijas skolēni nofilmēja skeču „I want my mother back!”, kas nedaudz papildināts kļuva arī par Mātes dienas apsveikumu visām klases mammām un vecmāmiņām. Izvērtējot citu skolu paveikto projektā, skolēni mācījās kritiski izvērtēt darbus, izteikt savu viedokli, kā arī papildināja savu angļu valodas vārdu krājumu.  Video pieejams šeit!

Jaunajā mācību saturā tiek plānots, ka Drāma kā mācību priekšmets tiks mācīts atsevišķi vai integrēts citos mācību priekšmetos. 7.a klases skolēni ir gandarīti, ka šīs prasmes Siguldas Valsts ģimnāzijā jau tagad apgūst ne tikai projekta ietvaros, bet arī  dažādos mācību priekšmetos.

Informāciju sagatavoja:
7.a klases audzinātāja Solvita Lapiņa