Pūtēju orķestris „Sudrabskaņa”

Pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”– kolektīvs, kur radoši izpausties ikvienam Siguldas jaunietim. Siguldas Jauniešu pūtēju orķestris „Sudrabskaņa” dibināts 1973. gadā, un to vada divi diriģenti – Elmārs Rudzītis un Arnis Šmitiņš. „Sudrabskaņa” pastāvīgi koncertē gan Latvijā, gan arī ārzemēs: Slovākijā, Čehijā, Lietuvā, Igaunijā. Šovasar orķestris piedalījās starptautiskā festivālā Ungārijā “International County-Wandering Festival”, tā bija balva jauniešiem par pašatdevi aizvadītā mācību gada laikā.

Orķestris piedalās konkursos, festivālos, Dziesmu un deju svētkos, Latvijas skolēnu pūtēju orķestru skatēs, regulāri ierindojoties starp vadošajiem jauniešu pūtēju orķestriem Latvijā. Gandrīz visi orķestra dalībnieki ir Siguldas mākslu skolas „Baltais Flīģelis” audzēkņi vai absolventi, taču laipni tiek uzņemts ikviens spēlēt gribētājs “no malas”. Orķestra repertuārs ir ļoti plašs – no akadēmiskas mūzikas līdz moderniem mūsdienu pop un rock skaņdarbiem, kas patīk gan pašiem dalībniekiem, gan arī klausītājiem. Katru gadu „Sudrabskaņa” iestudē jaunu defilē programmu, kurā apvienoti dejas un soļošanas elementi. Šajā muzicēšanas žanrā „Sudrabskaņa” regulāri iegūst godalgotas vietas.

Šogad orķestra galvenais uzdevums ir piedalīšanās skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos. Speciāli šim notikumam kopā ar Rīgas 6. vsk. Pūtēju orķestri  tiks sagatavota īpaša defilē programma, kuru varēs redzēt ikviens interesents.

  • Orķestra koncertprogrammas mēģinājumi notiek:
    Otrdienas, ceturtdienas koncertprogrammas mēģinājums plkst.17.30 – 19.05 “Baltā Flīģeļa” zālēTrešdienas plkst. 18.30 – 20.00 defilē programmas mēģinājums SPV aktu zāle.
Elmārs Rudzītis

Diriģents

elrudzitis@gmail.com

 Arnis Šmitiņš

Diriģents
smitins_arnis@inbox.lv