Lielo ģimnāzija

Marta sākumā Siguldā durvis vērs “Lielo ģimnāzija”

Lai veicinātu personības izaugsmi, nodrošinātu zināšanu un pieredzes apmaiņu mainīgajā informācijas sabiedrības laikmetā, Siguldas Valsts ģimnāzijas paspārnē izveidota “Lielo ģimnāzija”. Tajā Siguldas novada iedzīvotājiem, tostarp pedagogiem un bērnu vecākiem, būs iespēja apmeklēt dažādas iedvesmas lekcijas, kompetenču kursus, kā arī dalīties ar savām zināšanām un pieredzi.

“Lielo ģimnāzijas” idejas autors – Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns apliecina: “Mūžizglītība ir viens no vislielākajiem izglītības izaicinājumiem ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Turklāt nosaukums “Lielo ģimnāzija” ļoti labi raksturo mūsu idejas dažādību. Pirmkārt, šajā nosaukumā mēs varam ietilpināt visu, ko uzskatām par svarīgu dzīves un mācību gaitā! Proti, šī ir ģimnāzija lieliem darbiem, lielām idejām un lielām pieredzēm. Otrkārt, cilvēkam ir svarīgi mācīties visu mūžu, neatkarīgi no tā, cik Tev gadu, tāpēc Siguldas Valsts ģimnāzija kļūst par zinību gūšanas mājvietu arī lielajiem. Mēs, pieaugušie, dzīvojam, strādājam un arī mācāmies kopā.”

“Lielo ģimnāzijā” ar iedvesmas stāstiem, lekcijām, semināriem un dažādiem kursiem viesosies vairākas Latvijā pazīstamas personības un dažādu jomu pārstāvji, tostarp radio un TV personība Valdis Melderis seminārā “Ceļojumi un atziņas par mūžizglītību”, sertificēts treneris, koučs, konsultants Mārtiņš Martinsons ar lekciju “Efektīvu cilvēku 7 paradumi”, Siguldas Sporta centra uztura speciāliste Anita Baumane, Kristīna Inga Rostoka un Dita Aizupe seminārā “Veselīgs uzturs”. Siguldas Valsts ģimnāzijas pedagogi sadarbībā ar ekonomistu, uzņēmēju Jāni Ošleju piedāvās apgūt kursus “Vecāka–bērna uzņēmējdarbības programma”. Visi lekciju cikli būs pieejami bez maksas, iepriekš reģistrējoties.

Viena no “Lielo ģimnāzijas” pamata idejām ir dalīšanās pieredzē un zināšanās ar saviem novada iedzīvotājiem, proti, siguldietis siguldietim, tāpēc ar pieredzes stāstiem aicināsim dalīties arī novadniekus – vecākus, uzņēmējus un visus citus, kuru devums varētu būt noderīgs pilsētas attīstībā.

Mūžizglītības iniciatīvas “Lielo ģimnāzija” atklāšanas pasākums plānots marta sākumā. Aicinām sekot līdzi informācijai.

2020.gada 4. marts,  plkst. 19 00  ( reģistrācija uz nodarbību šeit)

Valda  Meldera lekcija  “Ceļā” Ceļojumi un atziņas par mūžizglītību

Kad sāksies īstā dzīve?
Ceļš ir mērķis!
Septiņi ceļi un fināls:
1. Ceļš pie sevis
2. Ceļš uz veci
3. Ceļš uz skolu
4. Ceļš uz darbu
5. Ceļš uz atvaļinājumu
6. Ceļš uz attiecībām
7. Ceļš uz bērnības sapni
Fināls – ceļš mājup

2020.gada 16. marts, plkst. 17 00  ( reģistrācija uz nodarbību šeit)

Līgas Bērziņas lekcija – darbnīca “Mūsdienu bērni motivācijas labirintos”

Seminārā būs iespēja pārrunāt dažādus ar bērnu audzināšanu saistītus jautājumus, ar ko saskaras ikviens vecāks.
– Kā motivēt bērnu laikos, kad ir tik viegli pakļauties apkārtējiem impulsiem un kairinājumiem, un kad izvēļu ir tik daudz?
– kādas vispār ir motivēšanas iespējas, un kā piemeklēt piemērotāko savam bērnam?
– kā motivēt bērnu organizēt savu laiku un savus darbiņus jau no mazotnes?
– bērns neko negrib, nezina, ko grib – kad visa jau ir par daudz…
– murgs ar nosaukumu “mājasdarbi”
– kur paliek pašmotivācija?
– ko darīt, ja gribas sodīt bērnu? Kādas konsekvences varētu palīdzēt un kādas – demotivē un pasliktina attiecības pavisam?

2020.gada 15.aprīlis, plkst. 19 00

Ulda Pāvula  nodarbība “Personīgās efektivitātes instrumenti”

Mērķis ir sniegt pozitīvu impulsu
pašanalīzei un pašattīstībai, pārrunājot instrumentus personīgās efektivitātes paaugstināšanai.
Dzīves aicinājums, personīgās vērtības, prioritātes, pozitīvo ieradumu veidošana, disciplīna un jautrība.

2020. gada maijs

Uztura speciālistes  Anitas Baumanes, Kristīnas Ingas Rostokas un Dita Aizupe nodarbība ” Veselīgs uzturs”

Kas ir veselīgs uzturs? Kādi ir veselīga uztura pamatprincipi? Kādas uzturvielas būtu jāuzņem? Kā veselīgu uzturu integrēt savā ikdienā?
Uz šiem un citiem ar uzturu saistītiem jautājumiem meklēsim atbildes sadarbībā ar veikalu HERBAS un sertificētu uztura speciālistu.