Lielo ģimnāzija

Kopš 04.03.2020. Siguldas Valsts ģimnāzijā darbojas  “Lielo ģimnāzija”

 Lai veicinātu personības izaugsmi, nodrošinātu zināšanu un pieredzes apmaiņu mainīgajā informācijas sabiedrības laikmetā, Siguldas Valsts ģimnāzijas paspārnē izveidota “Lielo ģimnāzija”. Tajā Siguldas novada iedzīvotājiem, tostarp pedagogiem un bērnu vecākiem, būs iespēja apmeklēt dažādas iedvesmas lekcijas, kompetenču kursus, kā arī dalīties ar savām zināšanām un pieredzi.

 Jaunais AKTUĀLAIS

 “Lielo ģimnāzijā” ar iedvesmas stāstiem, lekcijām, semināriem un dažādiem kursiem viesosies vairākas Latvijā pazīstamas personības un dažādu jomu pārstāvji:

Mācību programma:

1.VECĀKU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA mērķis ir nodrošināt ikkatram vecākam iespēju apgūt praktiski pielietojamas prasmes un jaunākajos zinātniskajos pētījumos balstītas zināšanas, kas nepieciešamas, lai sekmīgi audzinātu savus bērnus un iemācītos veidot uzticības pilnas attiecības caur drošo piesaisti, tā rezultātā palīdzot bērnam kļūt par pilnvērtīgu, emocionāli veselu indivīdu un atbildīgu sabiedrības locekli. Vairāk informācijas par programmu šeit.

Vada iniciatīvas  “Plecs” lektori.

REĢISTRĀCIJA NODARBĪBĀM ( vietu skaits ierobežots): ŠEIT

NODARBĪBA PĀRCELTA. 2020.gada 28. oktobrī plkst. 18 .00- 21. 00 Piesaistes veidi un veselīgu attiecību veidošanas prasmes: 

 • Kas ir piesaiste
 • Piesaistes veidi un to raksturojums
 • Smadzeņu uzbūve un attīstība
 • Saiknes veidošanas prasmju kopas

2020.gada 25.novembris no plkst. 18. 00- 21. 00  Stiprināšanas stratēģijas:

 • Ķermeņa (sensomotorās vajadzības) stiprināšanas stratēģijas
 • Vides stiprināšanas stratēģijas
 • Dzinēja apkopes plāns
 • Rotaļu kaste

2020.gada 2.decembris no plkst. 18. 00- 21.00 Uzvedības koriģēšanas stratēģijas: 

 • Disciplinēšana, kas attālina, un audzināšana, kas veicina saikni
 • IDEĀLĀ reakcija un reaģēšanas līmeņi
 • Kā to risināt: melošana, dusmu lēkmes, miegs un grūtības ar ēdienu.
 1. VECĀKU UN BĒRNU IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA Sadarbībā ar ekonomistu, uzņēmēju Jāni Ošleju piedāvā apgūt kursu “Vecāka–bērna uzņēmējdarbības programma”. ( DECEMBRĪ)

 Visi lekciju cikli ir pieejami bez maksas, iepriekš reģistrējoties.

PĀRCELTS UZ CITU LAIKU:

 •  tikšanās un saruna ar Viesturu Rudzīti
 •  Siguldas Valsts ģimnāzijas pedagogu organizēta “Izglītības nakts”

2020.GADĀ JAU PIEDALĪJĀMIES:

 • 2020. gada 30.septembris  sertificēts treneris, koučs, konsultants Mārtiņš Martinsons ar nodarbību “Efektīvu cilvēku 7 paradumi”

Lieto pārbaudītus principus, ko piedāvā Efektīvu cilvēku 7 paradumi ®, apzinies tās savas dzīves un darba jomas, kurās šo paradumu lietošana uzlabos efektivitāti un sniegs gandarījumu par izmaiņām.
Šis pasaulē atzītais personīgās attīstības risinājums apvieno uz nemainīgām rakstura vērtībām balstītos efektivitātes principus ar modernajām tehnoloģijām.

 • 2020. gada 12.oktobris Līgas Bērziņas lekcija – darbnīca “Mūsdienu bērni motivācijas labirintos”

Seminārā būs iespēja pārrunāt dažādus ar bērnu audzināšanu saistītus jautājumus, ar ko saskaras ikviens vecāks. Kā motivēt bērnu laikos, kad ir tik viegli pakļauties apkārtējiem impulsiem un kairinājumiem, un kad izvēļu ir tik daudz? kādas vispār ir motivēšanas iespējas, un kā piemeklēt piemērotāko savam bērnam? Kā motivēt bērnu organizēt savu laiku un savus darbiņus jau no mazotnes?

 Ideja

“Lielo ģimnāzijas” idejas autors – Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns apliecina: “Mūžizglītība ir viens no vislielākajiem izglītības izaicinājumiem ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Turklāt nosaukums “Lielo ģimnāzija” ļoti labi raksturo mūsu idejas dažādību. Pirmkārt, šajā nosaukumā mēs varam ietilpināt visu, ko uzskatām par svarīgu dzīves un mācību gaitā! Proti, šī ir ģimnāzija lieliem darbiem, lielām idejām un lielām pieredzēm. Otrkārt, cilvēkam ir svarīgi mācīties visu mūžu, neatkarīgi no tā, cik Tev gadu, tāpēc Siguldas Valsts ģimnāzija kļūst par zinību gūšanas mājvietu arī lielajiem. Mēs, pieaugušie, dzīvojam, strādājam un arī mācāmies kopā.”

Viena no “Lielo ģimnāzijas” pamata idejām ir dalīšanās pieredzē un zināšanās ar saviem novada iedzīvotājiem, proti, siguldietis siguldietim, tāpēc ar pieredzes stāstiem aicināsim dalīties arī novadniekus – vecākus, uzņēmējus un visus citus, kuru devums varētu būt noderīgs pilsētas attīstībā.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai.

 Sākums

“Lielo ģimnāzijā” ar iedvesmas stāstu viesojās  Latvijā pazīstamas personība, radio un TV cilvēks Valdis Melderis ar semināra nodarbību “Ceļojumi un atziņas par mūžizglītību”. Aktuālu tēmu “Izglītības iestāde  kā dzīves sistēma, saistoša  mums kā vecākam, kā pedagogam”, meklējot atbildes uz jautājumiem: Kā veidot efektīvu sadarbību? Kādi principi ir jāņem vērā? Kā iesaistīt visas izglītības iestādes puses – bērns, vecāks un pedagogs , efektīvai savstarpējai sadarbībai risināja lektores: sistēmkonsultante , izaugsmes trenere, koučinga, apmācību un konsultāciju uzņēmuma „Humulus” valdes  locekle Iveta Apine kopā ar biedrības “Radošuma pils” valdes locekli, kouču, “Lumina Learning” praktiķi un lektori Kristīni Zaksu.

Kontaktinformācija 

Inese Zlaugotne
mūžizglītības inciatīvas “Lielo ģimnāzija”
koordinatore
26328684