Šaha pulciņš

Šaha spēles apguvei Siguldas Valsts ģimnāzijā ir senas tradīcijas kopš laika, kad pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados šaha pulciņu vadīja ilggadīgs latviešu valodas un literatūras skolotājs Uldis Deisons. Atjaunotā veidā šaha pulciņš skolā darbojas jau sesto gadu, un ģimnāzijas audzēkņi tiek aicināti apgūt šaha spēles pamatus. Šaha spēle ir prātu attīstoša nodarbe, kurā uzvar ar loģikas, cīņas spara, pacietības un pareizu lēmumu palīdzību neatkarīgi no spēlētāja vecuma. Galvenais panākumu faktors ir šaha spēles apguvē ieguldītais laiks un uzcītība.

Siguldas ģimnāzijas šaha pulciņa dalībnieki ir piedalījušies sacensībās Rīgā, Mālpilī, Olainē un, protams, savā skolā, kur pavasara brīvlaikā tiek organizēts Siguldas Valsts ģimnāzijas atklātais čempionāts ātrajā šahā. Turnīrā piedalīties aicināti visi šaha spēles pratēji.

Attālināto mācību laikā šaha pulciņa dalībnieki piedalījās on-line komandas SIGULDA-AIZRAUJ! turnīros, kur varēja spēlēt tikpat aizrautīgi kā spēlējot klātienē viens ar otru.

https://lichess.org/team/sigulda-aizrauj

Šaha spēles zināšanas ir universālas, un šaha partijā kopēju valodu var atrast cilvēki no jebkuras pasaules malas, kuri apguvuši šaha spēles pamatus.

Nodarbības 7. – 12. klases skolēniem notiek trešdienās no plkst.15.30 līdz 17.30 SVĢ Kvantu korpusa 309.kab. Pedagogs, Sandra Harlinska

Sandra Harlinska

Šaha skolotāja
sandra.harlinska@svg.lv