Šaha turnīrā pārliecinoši labākais – Gustavs Gailišs!

Siguldas novada jauniešu šaha turnīrā pārliecinoši labākais – Gustavs Gailišs!

Sestdien, 4. novembrī, Siguldas pagasta Kultūras namā notika 9. Siguldas novada skolnieku
šaha turnīrs. Sacensībās piedalījās 26 skolnieki, kas mācās vai dzīvo mūsu novadā.
Pēc nospēlētām sešām spēļu kārtām ar maksimālo rezultātu, uzvarot visas šaha partijas, – 6
punkti no 6 iespējamiem turnīrā pirmo vietu ieņēma Siguldas Valsts ģimnāzijas 8. klases
audzēknis Gustavs Gailišs. Gustavs šajā mācību gadā rāda izcilu sniegumu šaha sacensībās, jo
pirms 2 nedēļām Rīgā Siguldas jauniešu komandas “Sigulda-Aizrauj!” sastāvā “Pullman Junior
Teams” komandu čempionātā pie komandas 3.galdiņa izcīnīja 7,5 punktus no 9 un ierindojās
3.vietā! Tika iegūta 3.sporta klase un pārsteiguma balva no organizatoriem.

SVĢ šahistu saimi novada turnīrā vēl pārstāvēja 7.klases audzēkņi – Jēkabs Kurmelis un
Kristers Kotāns, kuri ierindojās atbilstoši 4. un 5.vietā ar 4 izcīnītiem punktiem.
Otrā vieta turnīra kopvērtējumā bija Siguldas pilsētas vidusskolas 5. klases audzēknim Bruno
Brengulim, bet trešā – Laurenču sākumskolas 5. klases audzēknim Kārlim Vanagam – abiem
4,5 punkti, taču Bruno labāki papildrādītāji.
Visi rezultāti skatāmi te:
Novada skolnieku sacensības notiek divas reizes gadā kopš 2018. gada. Nākamās novada
skolnieku sacensības paredzētas nākamā gada martā.
Siguldas Valsts ģimnāzijas audzēkņiem svarīgs šaha prasmju izvērtēšanas turnīrs gaidāms
pavasara skolēnu brīvdienās – 15.martā, kad atkal jau 6.reizi gaidīsim ciemos 7.-12.klašu