Veiksmīga dalība Latvijas skolu orientēšanās kausā

30.septembrī Baložos jau sesto reizi notika Latvijas skolu orientēšanās kauss, kas šogad pulcēja vairāk kā 400 skolēnus no 66 Latvijas skolām. Pēc kvalifikācijas skrējiena rezultātiem noteica labākās Latvijas skolas orientēšanās kausā. Uzvaru skolu vērtējumā šogad pirmo reizi izcīnīja Rīgas 1.ģimnāzijas komanda (2945 punkti), bet otrajā vietā, nieka 8 sekundes zaudējot uzvarētājiem, Siguldas Valsts ģimnāzijas komanda (2937 punkti), trešajā vietā ierindojās Ķeguma komercnovirzes vidusskolas komanda (2815 punkti).

Kvalifikācijas skrējienos startēja visi sacensībām pieteiktie skolēni, taču pusfināliem kvalificējās tikai 12 labākie katrā vecuma grupā. Pusfinālā dalībnieki startēja ar masu startu, un seši ātrākie finišētāji katrā grupā iekļuva finālsacensībās.

Tiesības startēt pusfinālā savās vecuma grupās no Siguldas Valsts ģimnāzijas izcīnīja Kristīne Brunere, Eva Grauda, Anete Salava, Annija Ošāne, Adele Balanasa, Nils Ciglis un Mārtiņš Mežsargs.

Finālsacensībām kvalificējās Kristīne Brunere, Anete Salava, Nils Ciglis un Mārtiņš Mežsargs. Spraigā cīņā ar savām konkurentēm 2.vietu S1 grupā izcīnīja Kristīne Brunere. Tūlīt aiz goda pjedestāla V1 grupā, zaudējot tikai 4 sekundes, 4.vietā palika Nils Ciglis. Anete Salava (S3 grupā) un Mārtiņš Mežsargs (V2 grupā) izcīnīja 5. vietu.

Siguldas Valsts ģimnāzijas komandā par Latvijas skolu kausu cīnījās visi komandas dalībnieki: Anete Salava (7.a klase), Matīss Martinsons (7.b klase),  Adele Balanasa (7.d klase), Annija Ošāne (8.b klase), Artūrs Brēmanis (8.b klase), Ričards Girgensons (8.d klase), Eva Grauda (9.d klase), Mārtiņš Mežsargs (9.d klase), Anete Actiņa (10.b klase), Kristībe Brunere (11.a klase), Nils Ciglis (11.a klase) un Ronalds Lūkins (12.d klase)